Pagaliau mūsų "pusiau skustas pusiau luptas" namas apsirengė :)Juk kelis metus stovėjo netinkuotas...Gražumėlis!Net iš arti - džiugina! Labai tvarkingai.Beje nulašėjimo profiliai niekur nenaudoti. Meistrai tikino jog tai negražu ir prasmės ... Skaityti toliau
A-namas
Energetiškai efektyvų namuką statome patys, kuo paprasčiau ;) B+ arba A klasės.
Naujausi įrašai (7 psl.):
Žiūrėti nuo pradžiųČia šiek tiek apie 'baltų varnų' problemas.. t.y. tų kurie daro ne taip kaip visi ;)Gal sudomins ir tuos kurie renovuojasi, nori padidinti sienų šiltumą 5-10cm putplasčiu.Pas mus siena kitokia, stora, 50cm, numatyta be papildomo šiltinimo.Namas ... Skaityti toliau
Prieš 1,5 metų, dengdamas stogą, pasidariau saulės kolektorių - tiesiog patiesiau 25mm vamzdį.Ir pagaliau jį pajungiau! Veikia gerai :)Saulėtą dieną boilerio vandenį pašildo iki 40-50 laipsnių, o lauko vandenį laistymui - iki 10-20 laipsnių.Užtrukau ... Skaityti toliau
Kiekvienas pats darantis šildymo ir vandentiekio sistemą turi rinktis iš daugybės vamzdynų variantų..Pagrindines sistemas apžvelgiau čia: Vandentiekio ir šildymo vamzdžiai, jungtys.Taigi, pasirinkta ne paprasčiausia, bet optimaliausia presuojama ... Skaityti toliau
Velykų oras nelabai ... tai užbaigiau spintą palėpėje. Gavosi neblogai ;)Jei trumpai tai pamoka tokia: daugiau taip spintos gal nesidaryčiau.Kainavo gal 2x pigiau nei kokia firminė, bet darbo +savaitė.Paprasčiau numatyti kokią firminę, BET ... Skaityti toliau
Geras kaimynas paskolino termovizorių Fluke Ti25, tai apžiūrėjau statybas šaltą naktį.Nieko naujo nesužinojau!Jei namą statė ne kreivarankiai ar statei pats (kaip aš) - viskas bus puikiai, jokių šalčio tiltų.Bet šį tą išsiaiškinau. Kilo ir klausimų.Namas ... Skaityti toliau
Visiems statantiems patiems - pravers. Sveikata juk brangiausia.Tai RIMTA. Netgi remontuojantis galima susitrauminti visam gyvenimui.Svorius kelkite teisingaiSunkesnius dalykus kelti reikia pritūpus, ypač jei nugara netreniruota darbu.PATIRTIS: ... Skaityti toliau
Teko 2 trapus pasidaryti: katilinei ir dušui. Rodos nieko sudėtingo :)Katilinės trapasJis būtinas 'potvyniui' per avariją nuleisti."Katilineje" būna ir neavarinio vandens šaltiniai kartais: Perteklinis vanduo iš boilerio (slėgio ventilis). Nors ... Skaityti toliau
„Balta“ lempučių spalva realiai turi atspalvius, prie kurių mūsų akys, beje, puikiai prisitaiko.Kaitrinės lemputės anksčiau švietė smarkiai geltonai, o nuo liuminescencinių lempų vaizdas žaliuodavo. Bet gyvenom nes pasirinkimo nebuvo. O dabar ... Skaityti toliau
Yra skulptūros menas, yra land art, yra light art. Didesniame sklype galima žaisti :)Jau bent 3 šviesos skulptūros suplanuotos. Bet ..Namas dar nebaigtas, tad kiemo kūrybai skyriau minimumą laiko.Galvojau užtruks 1-2 val. Truko 4-5 val ... kaip ... Skaityti toliau
Kelios remarkos:1. Įrašas padrikas ir neužbaigtas, bet žadėjau įdėti kaip nerūdijančio plieno kaminas atrodo.2. Pasiūlymas statybos blogerių garbės kodeksui: naują įrašą skelbti praėjus bent parai po paskutinio kolegos įrašo pasirodžiusio čia ... Skaityti toliau
Antraštė skamba kaip kino filmas :) Bet tikiuosi, kad jis bus tik 2 serijų...Viską projektuojamės ir darome patys, tad šie įrašai yra tik diskusinio pobūdžio.Bet remiamės rastais statybų reikalavimais ir rekomendacijomis.Plokštuminio pamato ... Skaityti toliau
Įrašas trumpas bet naudingas: nepamirškite visų kabelių, juos planuokite ir žymėkite.O buvo taip:Prieš metus Lesto pastatė dėžutę su padoriu, gal 100KW įvadu. Paėmėm 12KW.Pavasarį pasijungiau su 30KW kabeliu. (Parduodu likučius: laidus, dėžutę).Paskui ... Skaityti toliau
Mūsų statybos vyksta ilgai, tad statybų blogas kartais praverčiau ir pačiam - pažiūrėt kaip buvo daryta, kur laidai tempti ir pan. Aišku, visa komunikacijų dokumentacija saugoma ir atskirai.Šis įrašas skirtas ir sau ir kitiems. Tiesiog trumpai ... Skaityti toliau